Najnowsze wydanie Ogólnopolskiego Czasopisma ROM-DOM

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że najnowsze wydanie Ogólnopolskiego Czasopisma Budowlanego Rom-Dom, poświęcone Finalistom XXV edycji Konkursu "Modernizacji Roku & Budowy XXI w" jest już dostępny! W najnowszym wydaniu znajdziecie Państwo pierwszych 26 finałowych obiektów oraz wywiady z ludźmi, którzy poświęcili część swojego życia na ich budowę. Całość poprzedza kilka słów Komisarza Konkursu Romana Pikuły na temat XXV aktualnej edycji Konkursu i przygotowanych z tej okazji niespodzianek oraz wywiad z PROF. DR HAB. INŻ. ZBIGNIEWEM KLEDYŃSKIM, prezesem Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

25 lat temu zrodziła się idea by zauważać, jeśli gdzieś w dużym mieście, małym miasteczku czy niewielkiej wiosce uratowany zostanie zabytek lub powstanie nowy obiekt godny uwagi. Idea, by nie przegapić, gdy przez rzekę przerzucony zostanie nowy most lub naprawiony zostanie stary. Albo gdy powstanie jakiś spektakularny obiekt sportowy lub na nogi postawiony zostanie podupadły budynek szkoły. Za ideą, żeby tych zdarzeń nie pomijać szła także ta, by nagradzać ludzi, którzy za te wspaniałe wydarzenia byli odpowiedzialni. Ludzi, którzy stali za sukcesem. Ludzi, którym się chciało, którym nie było to obojętne.

Ot tak? Sztuka dla sztuki? Nie. Gdy zauważamy i nagradzamy to dzieje się to tu i teraz. Ale żeby wspaniała idea mogła święcić jubileusz potrzebowała czegoś więcej. I nie chodzi tu o element rywalizacji. Tu chodzi o zdrowe naśladownictwo. Podobnie jak pieniądz robi pieniądz, tak jedna inwestycja ciągnie za sobą kolejną. Gdy widzimy, że gdzieś w jakimś mieście w Polsce udało się coś wybudować, to dlaczego miałoby się nie udać w naszym mieście? W idei zauważania wspaniałych inwestycji chodziło zatem o coś pozytywnie zaraźliwego. I choć w obecnym czasie słowo "zaraźliwe" nie jest tym, którego chcielibyśmy nadużywać, to faktem jest, że bakcyla współzawodnictwa pod szyldem Konkursu Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku połknęły już tysiące inwestorów, projektantów i wykonawców. Nie byłoby to możliwe, gdyby konkursowi nie towarzyszyła idea. Szczera idea. Uwidaczniająca się szczególnie w tym trudnym dla wszystkich czasie. Także dla nas. Mimo przeciwności losu, pracy zdalnej, wszechobecnych izolacji i kwarantann udało się zespołowi redakcyjnemu przetrwać w komplecie i kolejny raz zaprezentować Wasze dokonania budowlane i inwestycyjne. Pandemia nie przeszkodziła w ciągłości wydawniczej czasopisma i Rom-Dom nie przestaje prezentować licznych wspaniały miejsc, które powstały
dzięki wysiłkom ludzi, którzy mieli pomysł, zdobyli pieniądze, a kolejni zrealizowali ich marzenia zaprojektowali i wybudowali.
redaktor naczelny
Marek Jankowiak


W N U M E R Z E
7 Minęło już ćwierć wieku
8 Perspektywy budownictwa
9 Gmina postawiła na sport
10 Warto tu zacumować na dłużej
11 Wersal Podlasia
12 Kamienica Konarzewskich odzyskała dawny blask
13 Mieszkańcy chcieli, więc mają
14 Odtworzony według pierwowzoru
15 Ocalony od zapomnienia
16 Przebudowa ulicy Dąbrowskiego
17 Bo drewno jest z lasu...
18 Modernizacja zbiornika retencyjnego Migny
19 Kościół ratowany sercem
20 Siedziba w zgodzie z naturą
21 Budownictwo niskoenergetyczne ma przyszłość
22 Apartamentowiec Grand Bulvar
23 Aqua Toruń - pływalnia, która łączy pokolenia
24 Biblioteka w europejskim standardzie
25 Pałac Rheinbabenów - Zameczek
26 Rozbudowa szkoły we wsi Kraśnik Dolny
27 Rozbudowa szkoły we wsi Kruszyn
28 Książnica prof. Gerarda Labudy
29 By dogonić współczesne metody kształcenia
30 Budowa instalacji farmy fotowoltaicznej na terenie lagun wyłączonych z eksploatacji
31 Budowa węzła ścieków dowożonych na Oczyszczalni Ścieków w Chrzanowie Dużym
32 Modernizacja części biologicznej oczyszczalni ścieków w Chrzanowie Dużym
34 Centrum miasta w nowej odsłonie
36 Zamek Królewski. Gala wręczenia nagród
 

Zamów ten numer

Numer 46 /2021

Wydania archiwalne 

Nie zdążyłeś nabyć poprzednich numerów Ogólnopolskiego Czasopisma Rom-Dom
Zamów je z naszego archiwum wysyłając maila z zamówieniem redakcja@romdom.pl


E-WYDANIE
Otrzymujesz wersję cyfrową w postaci plików PDF – można ją otworzyć bez instalacji specjalnych programów, na każdym urządzeniu.

napisz meila : redakcja@romdom.pl