KOŁOBRZEG Nowy hotel nad morzem

W ramach realizacji kontraktu Budimex wykonał nową bazę hotelową w Kołobrzegu, burząc stare budynki i wznosząc nowe. Obiekt zrealizowano w standardzie „pod klucz”, pełni on funkcję ośrodka sanatoryjno-wypoczynkowego z funkcjami uzupełniającymi, tj. kawiarnią, barem, salami spotkań. Ośrodek cechuję się ciekawą nowoczesną architekturą wnętrz oraz zagospodarowania zewnętrznego. Na zewnątrz zlokalizowane zostało kameralne patio wraz z fontanną.
Rozbiórka części istniejącej 1 kondygnacyjnej oraz kanału technicznego pod posadzką i nadbudowa w jej miejscu części 4 kondygnacyjnej: recepcyjnej z usługami towarzyszącymi, bez usług sanatoryjnych i bazy zabiegowej, z zachowaniem istniejących funkcji i wzbogaceniem ich o pokoje hotelowe. Część projektowana będzie niepodpiwniczona, IV kondygnacyjna, kryta dachem płaskim o nachyleniu 3˚ .
Wykonanie nowych instalacji wewnętrznych w budynku: wody bytowej i hydrantów wewnętrznych, kanalizacji sanitarnej, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, ogrzewania, odprowadzenia wody deszczowej, elektrycznej, okablowania strukturalnego, cctv, rtv, ssp i dso, zasilania rezerwowego. Wykonanie zagospodarowania terenu przy części objętej projektem: wymiana na nowe nawierzchni pieszych i pieszo-jezdnych, wykonanie nowych nawierzchni utwardzonych, wykonanie terenów zieleni urządzonej i montaż małej architektury. Budowa i przebudowa doziemnych instalacji wody, ciepłowniczej, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, elektrycznej, zasilania rezerwowego (agregat prądotwórczy), kanalizacji teletechnicznej. Wykonanie tymczasowych przejść dla zapewnienia ciągłości komunikacji dla gości hotelowych między poszczególnymi budynkami.
 
Z nietypowych rozwiązań architektonicznych należy wymienić zaproponowane przez Projektantów elewacje wykonane w formie perforowanych Paneli kompozytowych, wzbogacających wygląd elewacji oraz umiejętne posługiwanie się akcentami  w postaci wstawek imitujących  elementy drewniane, znaleźć je można na fragmentach  elewacji, stropach balkonów, czy płytek posadzkowych w kolorze drewna, tworzących jedną architektoniczną całość.
Nie można również pominąć klimatycznego patio wewnętrznego wraz z fontannami, zaaranżowaną roślinnością, nastrojowym oświetleniem i dobranymi meblami ogrodowymi tworzącymi jedną spójna całość przeznaczoną dla relaksu osób odwiedzających.
 
"BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis. Budimex jest jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej."

INWESTOR: Centrum Zdrowia i Relaksu Verano Kołobrzeg
WYKONAWCA: Budimex S.A. Warszawa
PROJEKTANT: TBi ARCHiTEKCi Sp. z o.o. Gdańsk
 

Kołobrzeg

Centrum Zdrowia i Relaksu „Verano”