Sebastian Barandziak, prezes Dekpol Deweloper Sp. z o.o

Grano to po włosku pszenica, Grano Residence już samą tą nazwą doskonale wpisuje się więc w swój adres – ulica Pszenna 9, Gdańska Wyspa Spichrzów. Bryła budynku, jak nazwa, również oddaje charakter tego miejsca. Nawiązuje do najlepszych wzorów gdańskiej zabudowy minionych wieków. Sercem budynku – zarówno historycznym, jak i estetycznym – jest fragment muru starego spichlerza, z przełomu  XVII i XVIII wieku. Może go podziwiać każdy, kto przekroczy progi Grano Residence. Przed budynkiem jest jeszcze jeden, podobny relikt przeszłości – mur północny.  Dla zachowania obu tych zabytków, wykonano szereg prac konserwatorskich. Były one szczegółowo konsultowane z konserwatorem zabytków.
Architektura budynków odwzorowuje kształtem oraz konstrukcją dachu gdańskie spichlerze. We wnętrzu mieszczą się apartamenty i bardzo nowocześnie wyposażony hotel. Wykorzystano w nim m.in. elektroniczne zamki hotelowe z funkcją dostępu mobilnego, która pozwala gościom na otwarcie pokoi za pomocą karty lub telefony. Goście mogą też dzięki temu pominąć proces rejestracji w recepcji i od razu pójść do zarezerwowanych przez siebie pokoi. Używając urządzenia mobilnego zamiast klucza mogą też swobodnie poruszać się po obiekcie, otwierając wejścia do wszelkich atrakcji hotelu.
Innym nowoczesnym rozwiązaniem zastosowanym w hotelu jest automatyka pokoju. Dzięki zastosowaniu czujników ruchu oraz kontaktronów na oknach i drzwiach, włącza ona automatycznie ogrzewanie lub klimatyzację czy też obniży temperaturę i wyłączy odbiorniki elektryczne, gdy gościa nie będzie w pokoju.

Sebastian Barandziak, prezes Dekpol Deweloper Sp. z o.o.:
Kompleks Grano jest drugą inwestycją realizowaną przez nas na Wyspie Spichrzów, jednym z najciekawszych miejsc na mapie Gdańska. Wyspa ta przeżywa dziś prawdziwy renesans i przechodzi gruntowną rewitalizację, bo jest doskonale zlokalizowana. W samym sercu miasta, tuż obok najważniejszych zabytków Gdańska, miejsc kultury i rozrywki. Jest więc doskonałym miejscem do inwestowania.
Mury dawnego spichlerza, znajdujące się na terenie inwestycji, potraktowaliśmy jako jego atut, nie jako przeszkodę. Zdecydowaliśmy, że będą stanowić serce naszego budynku. Pierwszy z nich – monumentalny ceglany mur zachodni, został wyeksponowany we wnętrzu lobby, stanowi więc teraz główny akcent witający mieszkańców i gości kompleksu. Relikt muru północnego znajduje się natomiast na wewnętrznym zielonym dziedzińcu budynku. Na tym jednak nie poprzestaliśmy. Architektura kompleksu nawiązuje do dawnej zabudowy Wyspy Spichrzów, budynki naszej inwestycji odwzorowują swoim kształtem i konstrukcją dachu gdańskie spichlerze.
Wyzwaniem były dla nas nie tylko historyczne mury. W tej części Wyspy Spichrzów około 6 metrów gruntu to warstwy nienośne. Pod warstwą torfu są wody gruntowe, których poziom zależy od