Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy

Letni Park Wodny AquaFun Legnica to wyjątkowa inwestycja, bo łączy w sobie nowoczesną realizację z szacunkiem do historii i zabytkowej architektury. Obiekt powstał bowiem na bazie dawnego, zabytkowego basenu, którego pamiętają najstarsi mieszkańcy i co do dziś darzą go ogromnym sentymentem. Decyzja o realizacji inwestycji była przemyślana i po wynikach frekwencji widzimy, że okazała się strzałem w dziesiątkę. Inwestycja basenowa poprzedzona była przygotowaniem infrastruktury drogowej.

Droga ma dla Legnicy znaczenie strategiczne. Łączy bowiem jej część zachodnią ze wschodnią, czyli wielkie osiedla ze strefami handlowymi i przemysłowymi. Poprawia bezpieczeństwo podróżowania i płynność jazdy, wyprowadza ruch ze śródmieścia. Dzięki jej powstaniu mieszkańcy, jak i goście, mogą swobodnie dotrzeć na basen autobusem, autem bądź rowerem. Zbiorcza droga południowa zwyciężyła w plebiscycie Modernizacja Roku 2017 w kategorii drogi i mosty.

Tylko w pierwszy wakacyjny weekend tego roku odwiedziło Letni Park Wodny ponad 4,5 tys. osób. Nowoczesny basen położony w zabytkowym Parku Miejskim był Legnicy potrzebny. Wodny plac zabaw, plaża basenowa, zjeżdżalnie, brodzik, basen pływacki, basen rekreacyjny strefa gastronomiczna oraz dostosowanie dla osób z niepełnosprawnościami sprawia, że obiekt jest kompletny i idealny dla całych rodzin. Wykorzystaliśmy przedwojenne obiekty tak, aby z poszanowaniem przeszłości i historii miasta wkomponować nową, niezbędną infrastrukturę. Wszystkie modernistyczne budynki zostały poddane pieczołowitej renowacji. Nowe dobudówki są zbudowane z zachowaniem tego stylu, a to daje unikatowe wrażenia w odbiorze.

Letni Park Wodny powstał na terenie ok. 24 tysięcy mkw. Powierzchnia lustra wody basenów – pływackiego, rekreacyjnego, brodzika dla dzieci i brodzików przejściowych – to ok. 1.650 mkw. Tereny zielone rozciągają się na przestrzeni 12,5 tys. mkw. Łączna długość zjeżdżali to ponad 200 metrów.

W trakcie modernizacji kompleksu zależało nam między innymi na bezpieczeństwie dzieci i atrakcjach edukacyjnych. Każdego dnia odbywają się tu  animacje wykonywane przez profesjonalnych opiekunów.  Dla bezpieczeństwa zastosowane zostały najnowsze rozwiązania. Specjalna antypoślizgowa nawierzchnia w wodnym placu zabaw dla dzieci zapewni poczucie bezpieczeństwa także rodzicom. Z kolei brodzik dla dzieci jest specjalnie i bardzo subtelnie wyprofilowany. Jego głębokość rozpoczyna się od zera i dochodzi do kilkudziesięciu centymetrów.

Wokół basenu przygotowaliśmy parkingi na 470 samochodów. Przed wyjściem na basen jest parking dla rowerów, bo zależy nam na tym, aby zachęcać mieszkańców tej formy transportu.

Poprzez zastosowanie nowoczesnego sprzętu i technologii, mamy gwarancję, że jakość wody w naszym obiekcie spełnia wszystkie normy i wymagania. Woda jest także podgrzewana zatem niezależnie od temperatur basen może być otwarty.

Dzięki inwestycji posiadamy nowoczesny obiekt, z którego nasi mieszkańcy, mogą być dumni. Wielu z nich przychodzi tu z sentymentu, pamiętając dawny, nieco mniej funkcjonalny obiekt. Metamorfoza tego miejsca ich zachwyca. Mamy też wielu gości z całego regionu. W tym roku otworzyliśmy się już maju, czym zachęciliśmy do odwiedzin mieszkańców ościennych miast i gmin.

artykuł dotyczący remontu letnich basenów w Legnicy wystarczy kliknąć